Drobečková navigace

Betlémská kulturní noc

Betlémské náměstí, Betlémské náměstí, Praha 1 - Staré Město, 110 00
Pořadatel: Galerie Jaroslava Fragnera s okolními institucemi, spolky a přáteli

Datum a čas konání

7. 9. 2017
15.00 - 23.59

Šestý ročník multižánrového festivalu v okolí Betlémského náměstí
 
Vypravte na Betlémské náměstí a do přilehlých ulic a dvorků. Dvě desítky místních institucí připravily bohatý program pod širým nebem i v jindy nepřístupných prostorech, který potrvá od odpoledních hodin až do půlnoci. Těšit se můžete na vernisáže, koncerty, autorská čtení, gastronomické zážitky, prohlídky i program pro děti.

Hudební trasa:
17.30 KampaNula: Kočky mají pré – swing
18.30 KampaNula: Pražský harmonikář
19.30–21.00 ART SPACE: organic choir Krásné zpěvačky pod vedením Kateřiny Sodomkové a za doprovodu kytaristy Vladimíra Hájka
19.30–22.00 Galerie Jaroslava Fragnera: koncert kapel Nauzea Orchestra a WWW Neurobeat
20.00 Champagneria: koncert komorní hudby: Duo Glissando (Kamila Jouzová a Hedvika Mousa Bacha - harfy)
21.00 Blues Café-Bar: Filip Zoubek "One Man Show" + host: Jaromír Hůla – bluesový koncert
22.00 Zázemí: koncert pop-rockové kapely DIVE

Výtvarná trasa
17.00 Náprstkovo muzeum: komentovaná prohlídka výstavy Příběh Tibetu s autorkou Helenou Heroldovou
18.00 GALERIE U PRSTENU: zahájení 27. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně
18.30 Galerie U Betlémské kaple: zahájení výstavy Lubomíra Typlta
19.00 Galerie Jaroslava Fragnera: zahájení 3. ročníku Bienále experimentální architektury – Zaha Hadid Story
19.30 Galerie Fotografic: zahájení výstavy Dity Pepe & DJ Filip Radio 1
18.00–21.00 FOX Gallery: Květinový workshop & křest murálu

Literární trasa
18.00 Náprstkovo muzeum: krátká modlitba a povídání s tibetským mnichem gešem Ješe Gawou
19.00 Original Coffee: autorské čtení Lukáše Csicselyho
19.00–22.00 Literární kavárna Řetězová: Askalona – Poslední vlastenecká divadelní (HaF studio); Stand-upy, skeče, výkřiky – básníci a prozaici utržení ze
19.30 Café Kampus: zhudebněné povídky
20.00 Donuterie: Autorská čtení poezie – Tereza Sylva Klenorová, Teodor Kravál, Jan Faix, Marie Šťastná, Josef Straka. Uvádí Robert Wudy, hudební doprovod Šimon Tamaki
20.00 duende: Slam poetry Anatola Svahilce

Historická trasa
15.00 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
16.00 Dominikánský klášter: odpolední prohlídka kláštera
16.30 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
17.00 Národní památkový ústav: prohlídka nově rekonstruovaného domu U Voříkovských v Liliové ulici 219/5
18.00 Donuterie: povídání o místní dobrodějce Anně Halánkové, uvádí Helena Honcoopová
18.00 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
21.00 Dominikánský klášter: noční prohlídka kláštera

Kulinářská trasa
16.30–23.00 Champagneria: průřezové degustace za zvýhodněnou cenu
17.00 Original Coffee: ukázka pražení kávy
17.00–19.30 KampaNula: Prostřený stůl
21.00 Kavárna Ponrepo: Double R Diner – Twin Peaks Menu

Filmová trasa
21.00 Kino Ponrepo: Midnight Movies – Twin Peaks / Fire Walk with Me

Trasa pro děti
16.00 Náprstkovo muzeum: Strašidla a tajemné síly kolem Náprstkova muzea v Praze – prohlídka historického interiéru knihovny
17.30–18.00 ART SPACE: Pohádky podle Leonarda da Vinci – pohádky s kytarou
 

Zobrazit podrobné informace