Drobečková navigace

ZUŠ Open v Senátu

Valdštejnská zahrada, Letenská, Praha 1 - Malá Strana, 118 00

  • hudba
  • open-air
  • s dětmi
  • zdarma
  • bezbariérový vstup

Datum a čas konání

  • so 1. 6. 2019 10.30-21.00

oslava Dne dětí uměním - koncertem, výstavou, tancem a dalším doprovodným programem žáků základních uměleckých škol 

Program:

Sala terrena 10:30 h slavnostní zahájení

  • P. Breiner: Beatles Concerto Grosso Rondeu - Hedvika Dejdarová - flétna (ZUŠ Jana Hanuše)
  • Čtyři písně z filmu Slavíci v kleci/ Les Choristes - arr. Jan Fila
  • Dirigent a umělecký vedoucí - Pavel Nikl (ZUŠ a Konzervatoř Kroměříž)
  • Symfonický orchestr ZUŠ Kroměříž a Zlín, pěvecké sbory: Olomouc, Hranice na Moravě, Liberec, Beroun, Černošice, Lysá n. Labem, Horní Slavkov, Loket, Kraslice, Karlovy Vary, Havlíčkův Brod
  • 11:00 – 11:15 ZUŠ Liberec - Dětský pěvecký sbor Severáček
  • 11:30 – 11:50 ZUŠ Eduarda Runda, Ostrava - Hudecká muzika
  • 12:10 – 12:30 Dechový orchestr ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
  • 12:45 – 13:05 ZUŠ Žatec - Big Band
  • 13:20 – 13:40 ZUŠ E. Marhuly, Ostrava - Kapela Zvonek a dívčí pěvecké kvarteto
  • 14:00 – 14:20 Fakultní ZUŠ HAMU Stodůlky Praha 5 - folklórní soubor Melodika
  • 14:30 – 14:45 Spojené pěvecké sbory Harmonie Kraslice a Melodie Horní Slavkov a Loket
  • 15:05 – 15:25 ZUŠ Piaristické nám., České Budějovice - dechový soubor
  • 15:45 – 16:05 ZUŠ Uherský Ostroh - cimbálová muzika
  • 16:20 – 16:40 Violoncellový orchestr sedmi ZUŠ Jihočeského kraje - ZUŠ Velešín, Kaplice, Trhové Sviny, Soběslav, Tábor, Třeboň a Jindřichův Hradec
  • 16:50 – 17:10 ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6 - soubory Příliš mnoho saxofonů a Musici gaudentes
  • 17:20 – 17:40 ZUŠ Klapkova, Praha 8 - Malá hudecká - soubor lidové hudby
  • 17:50 – 18:15 ZUŠ Třemošná - Symfonický orchestr Tremolo ZUŠ E. Marhuly, Ostrava - Kryštof Janáček a Veronika Matraszek - zpěv Dirigent a umělecký vedoucí - Dalimil Bárta

Taneční scéna na pódiu u rybníčku:

  • 11:15 - 11:35 Slavnostní zahájení - Saframentská kapela, ZUŠ Vysoké Mýto
  • 11:45 - 12:00 Polední matiné s folklórem, ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6
  • 12:15 - 12:35 Soubor historického tance, ZUŠ U Půjčovny, Praha 1
  • 12:45 - 13:10 Taneční soubor, ZUŠ Antonína Doležala, Brno
  • 13:20 - 14:20 Tanec pralesa, ZUŠ B-Art, Valašské Meziříčí a Zašová
  • 14:30 - 14:50 Soubor bicích nástrojů Asaf, ZUŠ Nové Město na Moravě
  • 15:00 - 15:30 Taneční vystoupení, ZUŠ Klášterec nad Ohří
  • 15:45 - 16:15 Taneční soubor, ZUŠ Radotín, Praha 5
  • 16:30 - 17:00 Taneční vystoupení, ZUŠ Nad Alejí, Praha 6
  • 17:00 - 17:15 Bubeníci a jejich přátelé, ZUŠ Na Popelce, Praha 5
  • 17:15 - 18:00 Pásmo lidových a historických tanců a scénických choreografií, ZUŠ Na Popelce, Praha 5 18:15 - 19:15 Folklórní soubor Jaro, ZUŠ Štefánikova, Praha 5

Fontána před Národní galerií:

  • Saframentská kapela - ZUŠ Vysoké Mýto
  • výstava výtvarných děl

Doprovodný program ve Valdštejnské zahradě:

  • ZUŠ Olešská, Praha 10, ZUŠ Radotín, ZUŠ Nad Alejí, Praha 6, ZUŠ Klášterec nad Ohří a další

Sala terrena, 19:30h Společný galakoncert pod patronací režisérky Alice Nellis

  • 1. Vadim Petrov: Slavnostní fanfáry v podání hráčů na žesťové nástroje pražských ZUŠ
  • 2. F. Bridge: Valse Russe - Lukáš Bernášek, Matyáš Zicha, Matyáš Papp (ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6)
  • 3. J. Haydn: Sonate D-dur, Finale P. Bazala: Kamzík Marek Soviš - klavír (ZUŠ Uherský Brod)
  • 4. F. Chopin: Nocturno Es dur - Sofia Ahmed - klavír (ZUŠ Lounských, Praha 4),
  • 5. N.N. - Flétnové kvarteto (ZUŠ Jižní město, Praha 4)
  • 6. C. M. von Weber: Concertino - Ondřej Toman - klarinet, Bronislav Procházka - klavírní doprovod (ZUŠ Na Popelce, Praha 5)
  • 7. A. Dvořák: Dumky, výběr - Klavírní trio Hudební školy Hl. m. Praha
  • 8. J. Powell: Jak vycvičit draka - Tikari flutes - (ZUŠ M. Podvalové, Praha 9)
  • 9. B. Bartok: Uherské tance
  • 10. P. Breiner: Beatles Concerto Grosso - Hedvika Dejdarová - flétna (ZUŠ Jana Hanuše, Praha 6); Čtyři písně z filmu Slavíci v kleci/ Les Choristes - arr. Jan Fila Dirigent a umělecký vedoucí - Pavel Nikl (ZUŠ a Konzervatoř Kroměříž) Symfonický orchestr ZUŠ Kroměříž a Zlín, pěvecké sbory: Olomouc, Hranice na Moravě, Liberec, Beroun, Černošice, Lysá n. Labem, Horní Slavkov, Loket, Kraslice, Karlovy Vary, Havlíčkův Brod a vybraní zpěváci z Prahy, Brna a Ostravy

Zobrazit podrobné informace

Zdroj: www.senat.cz